PORTFÓLIO

01

Skoršie veci I

Jej staršie maľby sú plné života a pestrých farieb. Každá má svoj osobitý charakter, no aj tak majú všetky niečo spoločné. Portréty, abstrakcie, spomienky a zamyslenia – to všetko je Ildikó.

02

Skoršie veci II

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevkročíš. To isté platí aj o maľbách. Stačí smietka farby naviac a vznikne nový odtieň, ktorý vdýchne prírode, portrétom či netypickým scenériám Ildikó nový život.

03

Môj prvý katalóg

Portréty dávajú Ildikó veľa slobody. Aj tu pristupuje k maľbe svojím typickým spôsobom. Voľná práca s farbami, natočením hlavy a výrazom tváre sú predpokladmi pre vznik série originálnych malieb.

04

Doma v Rimavskej Sobote

Čo je domov ? Rodina, spomienky, láska, útočisko, pocit bezpečia a najkrajších spomienok. Pre Ildikó je domov miestom, kde je slobodná a šťastná, čo sa prejavuje aj v jej tvorbe.

05

Tehotenské príbehy

Dá sa zhrnúť príchod nového života do jediného slova? Je to predsa tak bohatá zmes pocitov. Každá maľba tejto kolekcie so sebou nesie kúsky príbehu, ktoré tvoria pestrú paletu zážitkov z očakávania nového prírastku.

06

Raz hore raz dole

Každý deň je plný kontrastov. Po noci prichádza ráno a po spánku bdenie. Dva protiklady v jednej chvíli môžu priniesť katastrofu. V maľbe Ildikó prinášajú tieto kontrasty možnosti, ako vyjadriť to, na čo nestačia slová.

07

Klub 27

Kto vie, čo nás čaká po skončení života? Žiaľ nikto z nás, ktorí sme stále tu. To však neplatí o osobnostiach tejto kolekcie. Napriek tomu, že žili v odlišných dobách a pomeroch, majú niečo spoločné – 27 dožitých rokov a svetoznámu povesť

08

Vo Viedni

Viedeň. To je Dunaj, Mozart, ZOO, architektúra či rôzne spomienky. Niektorí sa odvážia zablúdiť aj do menej vysvietených častí, ktoré nie sú pre každého. Aj tie však ponúkajú svoje čaro, ktoré robí z Viedne Viedeň a z tejto kolekcie to, čím je.

09

Cirkusový Amsterdam a portréty

Nové mesto, nová inšpirácia. Amsterdam je tak veľmi preplnený rôznorodosťou, že sa v ňom človek cíti ako v cirkuse. Na každom rohu iné vystúpenie a účinkujúci, nové zážitky a pre Ildikó predovšetkým veľa novej inšpirácie.

Ildikó Pálová

Email

ildikopalovaart

@gmail.com

ŽIJE VO

Viedeň, Rakúsko

TELEFÓN

+43 676 4815926

+421 903 649 249